Znaleziono 24 wpis z tagiem "architektura"

Opublikowano 21 Maja 2021
Kategoria
Wykład Architektura Epoki Klasycyzmu oraz Secesji

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu dotyczącego epoki klasycyzmu w europie. Wykład wygłosił kierownik naszej pracowni rysunku — Przemysław Ptaszyński. Dodatkiem do tego wykładu, który pojawia się pod koniec, jest omówienie najważniejszych zagadnień prądu secesyjnego. W ramach wykładu zajmujemy się klasycyzmem francuskim, w szczególności paryskim. Omówiliśmy takie obiekty jak Szkołę wojskową, Kościół St. Suplice, Kościół Św. Genowefy (Panteon), Plac la Concorde, Pałacyk Petit Trianon.

Opublikowano 12 Kwietnia 2021
Kategoria
Wykład Architektura Epoki Romańskiej cz.3 Kamienica, miasto i architektura obronna.

Serdecznie zapraszamy na trzeci i ostatni wykład dotyczący architektury romańskiej. Wykład przeprowadził Kierownik naszej pracowni Kurs Rysunku Moduł Przemysław Ptaszyński. Opowieść rozpoczęła się od ulicy w mieście średniowiecznym — kamienice zbudowane z drewna, wykusze i nawisy, brak świeżego powietrza i słońca. Powyższe stało się początkiem poważnych rozważań nad prawami miejskimi oraz nakazami określającymi zasady budowy kamienic w miastach, oraz parcelacji działek. Zajęliśmy się także

Opublikowano 08 Marca 2021
Wykład architektura przejściowa i wczesnochrześcijańska cz. 2 oraz wykład dotyczący okresu Impresjonizmu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich dwóch wykładów, które wygłosiliśmy w pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa. Pierwszy z wykładów jest kontynuacją tematu sprzed tygodnia i dotyczy tzw. okresu przejściowego pomiędzy upadkiem Rzymu Starożytnego a Średniowieczem. Okres ten określamy także jako Wczesnochrześcijański. W czasie wykładu omówiliśmy charakterystyczne dla okresu budowle centralne jak Kościół San Vitale w Ravennie, Kościół Św. Konstancji i Mauzoleum Teodoryka Wielkiego.

Opublikowano 01 Marca 2021
Kategoria
Wykład architektura przejściowa i wczesnochrześcijańska oraz wykład dotyczący twórczości Oskara i Zofii Hansen

W ostatni weekend 27 i 28 lutego przeprowadziliśmy dwa wykłady. Pierwszy z nich dotyczy okresu przejściowego, od upadku Starożytnego Rzymu do czasów średniowiecza. W ramach wykładu mówiliśmy o powodach upadku Cesarstwa, sytuacji społeczno-politycznej oraz następstwach zawieruchy, która nastąpiła w europie w tamtym okresie. W momencie nadania Chrześcijanom tzw. swobody kultu konieczne było zorganizowanie jak największej ilości świątyń. 

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved