Wykład Architektura Epoki Gotyckiej cz. 1 i wykład „Teoria Widzenia”

Opublikowano 22 Kwietnia 2021
Udostępnij:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych wykładów, które odbyły się w naszej pracowni Kurs Rysunku Moduł. Pierwszy z nich, przeprowadzony przez Kierownika naszej pracowni Przemysława Ptaszyńskiego, dotyczy historii architektury w epoce gotyku. Opowieść zaczynamy od pierwszych katedr, które posiadają cechy epoki, jak katedra Św. Seweryna w Tuluzie oraz Katedra w Angers z 1150 r. Ważnym jest tu wpływ pierwszej Wyprawy Krzyżowej i zetknięcie się krzyżowców z kulturą islamu. Arabeski, fantastyczne rzeźby i ostre łuki wywarły potężne wrażenie na europejczykach, którzy zapragnęli prześcignąć niewiernych. Tak narodził się styl gotycki. Laon, Noyon, Reims, Amiens, Bauvais... to tylko niektóre z Katedr omówionych na wykładzie. Serdecznie zapraszamy.

Drugi wykład, dotyczący teorii widzenia, przeprowadziła nasza koleżanka Olga Matysiuk. Wykład stanowi ciekawą opowieść o sposobach aranżacji przestrzeni w dziełach malarskich i ewolucji tego zjawiska. Jak pokazać co jest bliżej a co dalej, co jest ważniejsze a co mniej ważne, co miękkie a co twarde... Na te pytania i wiele innych odpowiada wykład Olgi.
Jeżeli chcesz obejrzeć ten wykład, subskrybuj nasz kanał na YouTube, polub nasz profil na INSTA (moduł_pracownia_rysunku) i w prywatnej wiadomości na insta poproś kod do wszystkich materiałów kodowanych.
Do pobrania materiałów i klucza do filmu z linkiem potrzebny Ci będzie kod do bramki wejściowej w pracowni, który masz na nalepce. Zamiast kluczyka wstaw #

Wyklad-Historia-Sztuki-19-Klucz

© MODUŁ - All Rights Reserved