Wykład architektura przejściowa i wczesnochrześcijańska cz. 2 oraz wykład dotyczący okresu Impresjonizmu.

Opublikowano 08 Marca 2021
Udostępnij:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatnich dwóch wykładów, które wygłosiliśmy w pracowni Kurs Rysunku Moduł Warszawa. Pierwszy z wykładów jest kontynuacją tematu sprzed tygodnia i dotyczy tzw. "okresu przejściowego" pomiędzy upadkiem Rzymu Starożytnego a Średniowieczem. Okres ten określamy także jako Wczesnochrześcijański. W czasie wykładu omówiliśmy charakterystyczne dla okresu budowle centralne jak Kościół San Vitale w Ravennie, Kościół Św. Konstancji i Mauzoleum Teodoryka Wielkiego. Zajęliśmy się także detalami architektonicznymi i mówiliśmy o budowlach kopułowych. Najważniejszą budowlą tego wykładu stał się Kościół Mądrości Bożej - Hagia Sophia w Istambule. Omówiliśmy ten obiekt w szczegółach. W czasie opowieści pojawiła się także Bazylika Narodzenia w Betlejem oraz główne Meczety świata Islamu. Zapraszamy !

Drugim wykładem jest malownicza opowieść o twórcach i dziełach impresjonizmu, która została wygłoszona przez naszą koleżankę Maję Erhardt. DW ramach wykładu omówiliśmy Claude MonetCamille PissarroAuguste RenoirEdgar Degas i innych.

Jeżeli chcesz obejrzeć ten wykład, subskrybuj nasz kanał na YouTube, polub nasz profil na INSTA (moduł_pracownia_rysunku) i w prywatnej wiadomości na insta poproś kod do wszystkich materiałów kodowanych.
Do pobrania materiałów i klucza do filmu z linkiem potrzebny Ci będzie kod do bramki wejściowej w pracowni, który masz na nalepce. Zamiast kluczyka wstaw #

Wyklad-Historia-Sztuki-16-Klucz

© MODUŁ - All Rights Reserved