Wykład Architektura Starożytnego Rzymu 3 i Wykład Szkoła Nowojorska

Opublikowano 23 Lutego 2021
Udostępnij:

W ostatni weekend przeprowadziliśmy dwa kolejne wykłady dotyczące historii architektury i sztuki. Pierwszy z nich dotyczy Rzymu Starożytnego. W ramach opowieści omawiamy fora cesarskie - Forum Romanum, Forum Julium i Forum Trajana. Prowadzący przytacza ważne obiekty architektoniczne, mające duży wpływ na omawiane założenia urbanistyczne. Kolejnym tematem są miasta prowincjonalne, domy mieszkalne i insulae (domy wielorodzinne). W trakcie tego wykładu omówiliśmy także cyrki, teatry i amfiteatry - w tym Cyrk Nerona oraz Koloseum. Ostatnim tematem były łuki triumfalne i analiza Łuku Tytusa w Rzymie.

Wykład dotyczący Historii Sztuki przeprowadziła Bogusia Gaworek. Tematem jest tzw. Szkoła Nowojorska ekspresjonizm abstrakcyjny. Artyści, których omówiliśmy to Jackson Pollock, José Clemente Orozco, Willem de Kooning, Mark Rothko, Barnett Newman i Franz Kline. Jeżeli chcesz obejrzeć ten wykład, subskrybuj nasz kanał na YouTube, polub nasz profil na INSTA (moduł_pracownia_rysunku) i w prywatnej wiadomości na insta poproś kod do wszystkich materiałów kodowanych.

Do pobrania materiałów i klucza do filmu z linkiem potrzebny Ci będzie kod do bramki wejściowej w pracowni, który masz na nalepce. Zamiast kluczyka wstaw #

Wykład-Historia-Sztuki-14-KluczOK

 

© MODUŁ - All Rights Reserved